رقیه (س) پرواز عشق کرد

شهادت حضرت رقیه (س)

 

 

می خواهم چند جمله ای از عمه سه ساله اهل بیت قلم برنم  در حد توان کم توان خود ، باشد که دست ما بینوایان را در این تاریکی دنیا بگیرند و به سرمنزل دوست برساند .

رقیه جان تاب فراقت چنان سنگین بود که عمه ات خاک بر سر می ریخت و ندبه سر می داد و ناله کنان تا سحر نوای یا فاطمتا یا علیا ، یا محمدا سر می داد.

رقیه جان نگفتی با پروازت دل زینب را با خود میبری چون یادگار شهید به خون غلطان دشت نینوا بودی و تمثال ماهت چه زهرا ی پهلو شکسته در شب می درخشید.

رقیه جان ندیدی وقتی که بر روی پای داداش علی جان دادی ، برادر علی چه دردی کشید دردی شاید سنگین تر از دیدن  حلقوم پاره پاره شده ی پدرت.

رقیه جان نگفتی رباب دیگر تاب  فراق تو را ندارد چون داداش علی کوچکت بر دستان بابا حسینت پرپر شد و چشم و دلش به یادگار سه ساله حسین بود.

رقیه جان آن شب که پدر را مهمان خرابه ها کردی پس از رفتنت ندیدی ، گیسوی خواهر سکینه ات  از شدت ناله افغانت، آن ملعونان می کشیدند و صورت های کبودی که آماج حملات تازیانه و سیلی این حرامزادگان قرار می گرفت.  ولی خواهر کوچکت مثل یک شیر زن که از مادرش فاطمه این دلاوری را به یادمان داشت از تو دفاع کرد و آماج تازیانه قرار گرفت.

رقیه جان می دانم که الان در کنار جد بزرگوارت آرام گرفته ای و در آغوش بی بی فاطمه زهرا سر به پهلوی شکسته می سایی ، شاید گاهی  در آغوش اکبر و یا شاید روی شانه های چون سرو عمویت عباس و یا شاید روی دستان بابای مظلومت حسین ویا شاید در کنار همبازی بچگیت عبدالله پسر عمویت باشی ، سلام عمه ات را نثار کن و دستان کوچکت که یارست بلند شدن نداشتند را به سمت آسمان گیر و بگو خدا جانم عمه ام زینب دیگر توان جدایی از بابا حسینم را بیش از این ندارد

اللهم العن قاتلیک یا رقیه

 

/ 1 نظر / 5 بازدید
حجت

سلام بر اقای خدری خوبی داداش خوبم بسیار جالب بود امیدوارم بحق رقیه(س)موفق باشی