«روز عرفه»،روز بارانی اکثر استان‌های کشور

عبدالرضا امیدوار شهری در گفت‌وگو با فارس خصوص وضعیت هوای کشور در روز یکشنبه ۱۱ آبان مصادف با روز عرفه اظهار داشت: وضعیت هوای ۹۰ درصد از استان‌های کشور در روز عرفه ابری همراه با وزش باد و باران پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین هوای تهران در روز عرفه نیمه ابری به تدریج ابری با بارش باران و وزش باد همراه است.

امیدوار شهری در خصوص وضعیت هوای سایر استان‌های کشور در روز عرفه گفت: آسمان استان آذربایجان شرقی و غربی در روز عرفه نیمه ابری تا ابری گاهی با بارش برف و باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. همچنین در استان اردبیل نیز رگبار برف و باران و وزش باد خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی هواشناسی عنوان کرد: در استان اصفهان آسمانی نیمه ابری به تدریج ابری با بارش پراکنده و وزش باد داریم، ضمن اینکه آسمان استان البرز نیمه ابری به تدریج ابری با بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

امیدوار شهری بیان کرد: آسمان استان‌های لرستان، کرمانشاه، ایلام و همدان ابری با بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود ضمن اینکه در استان بوشهر آسمانی نیمه‌ ابری گاهی ابری با رگبار و رعد و برق و وزش باد داریم.

وی گفت: در استان چهارمحال و بختیاری آسمانی نیمه ابری گاهی ابری بارش باران و برف داریم همچنین آسمان استان خراسان شمالی نیمه ابری گاهی ابری با بارش پراکنده برف و باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی هواشناسی تاکید کرد: آسمان استان خراسان رضوی در روز عرفه کمی ابری در اواخر وقت نیمه ابری همراه با وزش باد و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود؛ در استان خراسان جنوبی نیز آسمان کمی ابری در اواخر وقت نیمه ابری همراه با وزش باد و بارش پراکنده است.

امیدوار شهری اظهار داشت: طی روز یکشنبه مصادف با روز عرفه در استان خراسان آسمانی ابری در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد در اواخر وقت باد شدید داریم ضمن اینکه آسمان استان زنجان نیمه ابری تا ابری با بارش و برف و باران و گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: آسمان استان سمنان کمی ابری به تدریج با افزایش ابر و بارش پراکنده و در ارتفاعات با بارش برف همراه است، ضمن اینکه در استان سیستان و بلوچستان آسمان کمی ابری و در شهرهای جنوبی با افزایش ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

امیدوار شهری گفت: در استان فارس آسمان کمی ابری در شهرهای غربی با افزایش ابر، رگبار باران و وزش باد همراه است؛ آسمان استان قزوین نیمه ابری به تدریج ابری با بارش برف و باران و گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی هواشناسی افزود: آسمان استان قم نیمه ابری گاهی با رگبار باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در استان کردستان آسمانی ابری با رگبار برف و باران و وزش باد داریم.

امیدوار شهری تصریح کرد: در استان کرمان آسمانی صاف در شهرهای جنوبی افزایش ابر داریم و آسمان استان کهگیلویه و بویر احمد نیمه ابری گاهی ابری با بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

وی عنوان کرد:‌ آسمان استان گلستان نیمه ابری به تدریج ابری با بارش باران و وزش باد همراه است و در استان گیلان آسمانی ابری با رگبار باران و وزش باد در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

امیدوار شهری گفت: آسمان استان مازندران ابری با رگبار باران و وزش باد و در ارتفاعات برف و آسمان استان مرکزی نیمه ابری تا ابری با بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود. همچنین در استان هرمزگان آسمان کمی ابری گاهی نیمه ابری و وزش باد داریم.

مدیرکل پیش‌بینی هواشناسی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین آسمان استان یزد در روز عرفه کمی ابری به تدریج با افزایش ابر و بارش باران و وزش باد همراه است بنابراین به مردم توصیه می‌شود تا در روز عرفه دعای عرفه را در جای مسقف به جا آورند.

/ 1 نظر / 6 بازدید
-------

کلات هم بارون اومد؟