بتیه (بطیه) بهشت روستا

این روزا اگه یه سر به کوه زده باشین  و به  بتیه  رفته  باشین  متاسفانه صحنه های خوبی رو مشاهده نمی کنیم. از اون آهن  قراضه هایی  که به نام صنعت و پیشرفت پدیده های  طبیعی  ما  را دارند   کم کم  به  یغما می برند.و صخره های  زیبایی هر چند تهی  از   سرسبزی که  آدمی  را  به وجد می آورد رو  دارن  نابود  می کنند.  یکی  از    آثار قدیمی  که  نابود شد  دره ای  زیبا به نام چرما بود  که  جای  دیدنی  و  مسیر  رفتن به  بتیه بود  و  به  جای آن جای چنگک های   این   ماشین آلات مانده است.

حال کم کم  روند  پیشرفت  آنها  به  گونه ای ا ست  کم کم  به  منطقه گردشگری بتیه نیز نزدیک می شوند و این  طبیعت  بکر در خطر تجاوز و  هجوم  این آهن آلات قرار گیرد. حال باید  مسئولان و  ریش  سفیدهای  روستاهای کلات و کری پیگیر این قضیه باشند که مبادا کوچکترین صدمه ای به  این طبیعت وارد شود.

البته باید ذکر شود برداشت  زیاد علوف و  چرانیدن  بیش از  حد  دام هم ضربه هایی به بتیه وارد کرده است که ممکن است اثرات آن در آینده ای نه چندان دور دامن بتیه را بگیرد.

/ 2 نظر / 11 بازدید
ناشناس

با نظر شما موافقم ولی متاسفانه ریش سفیدان ما دارن از این شرایط حمایت میکنند چون فکر میکنند برای آبادی سواحل و ساخت اسکله ها این کار را میکنند به جز عده ای که کوهنورد هستند ناراحت هستند از این وضعیت.[وحشتناک]

خضر

با سلام خدمت دوست عزیزم وبلاگتون خیلی جامع و کامل است من تازه یک وبلاگ ساختم خواستم اگر مایل باشین مارو نیز لینک کنین www.group6370.blogfa.com هنوز پر محتوا نشده ولی خوشحال میشم مارو نیز لینک کنین.