نويسندگان

 

4MOHAL.IR

(به گزارش سوک)پدرش که خدایش بیامرزاد به عشق حسین(ع( نامش را عبدالحسین نهاد تا کامش از بدو تولد چون شهرت اجدادیش "خرمایی" شود شیرین با نام خادمی آقایمان حسین (ع).

عبدالحسین از کودکی با عشق به مولایش حسین به حسینیه های بندر زادگاهش پا نهاد تا از همان دم واژگان جاری در نوحه ها را به دل عاشقش بسپارد و آهنگینشان کند آنگونه که بر دل عاشقان حسین(ع) بیشتر خوش آید و ورد زبانشان گردد و چون بر سینه می زنند گرداگرد هم، واژگان سیه پوش نیز چون نوایی از ملکوت بر زبانشان جاری شود.

عبدالحسن خرمایی پور بسان نخل های آسمان پرواز و ریشه دار جنوب سبز و عاشق، رشید شد و به بار نشست تا بارها در سوگ شهادت سردار رشید کربلا، چشمه ی عشقش بجوشد و آسمان دلش ببارد صدایش در بیان رشادت رشیدان بی مانند کربلا،رسا بود و ذوقش گوئیا از چشمه ی جوشان و شیرین اهل بیت عصمت و طهارت(ع) عشق می نوشید.

عاشقانه می خواند و عاشقانه می ساخت و سرانجام به عشق و آرزوی عاشقانه اش رسید. مگر نه این است که آرزوی هر خادم و پیرغلامی، محشور شدن با شهدای کربلاست، و چه ایامی مقرب تر از محرم و صفر که در آن عشق و ارادت به اهل بیت به اوج می رسد.

سفر آخرت در ماه صفر و بدرود حیات در این ایام، عین فلاح و رستگاری و عاقبت به خیری است و پیوستن به کاروانی که امیر و قافله سالارش مولایمان حسین (ع) است یادش گرامی و روحش شاد.


موضوعات مرتبط: ()

برچسب‌ها: فوت عبدالحسین خرمایی , تصاویر عبدالحسین خرمایی , خرمایی , تصاویر فوت
[ سه‌شنبه ۱٩ دی ۱۳٩۱ ] [ ۸:٢٠ ‎ب.ظ ] [ کلات ]

.: Weblog Themes By kalat :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت معرفی روستای کلات طراحی شده است. نام این روستا در زبان فارسی به صورت Kalat نوشته و خوانده می شود ولی در بین افرادی که به لهجه دشتیاتی تکلم دارند به دلیل تبدیل تمام حروف فتحه دار به کسره به صورت Kelat خوانده می شود.
امکانات وب

دانلود سینه زنی بوشهری روستای کلات (تصویری)

متن نوحه و واحد بوشهری

شروه
در اين وبلاگ
در كل اينترنت

RSS Feed