نويسندگان

دیشب داشتم توی اینترنت جستجو می‌کردم اون هم تو سایت 40 کلاغ یه کلمه خیلی آشنا رو دیدم، اون کلمه این بود: بتیه (بطیه). رفتم جلوتر دیدم بله دقیقاً همونیه که فکرش رو می‌کردم. هر چند خبر مربوط به چهارشنبه، 3 فروردین ماه، 1390 می‌شد ولی تصمیم گرفتم اون رو توی وبلاگ روستای کلات ساحلی هم بزارم چون یه تذکری به مسئولیت محترم محیط زیست بود.

عنوان و متن خبر از این قرار بود که:

عنوان: حمله صنعت به بتیه (بطیه) روستای کلات - منطقه دلوار- شهرستان تنگستان

متن خبر:

 

 

بتیه (بطیه) منطقه ای بکر و دست نخورده حوالی روستای کلات شهرستان تنگستان است. این منطقه که محصور بین کوهای مند قرار گرفته دارای شرایطی خاص اقلیمی است که بهشتی را میان جهنم ندا می دهد. و اکنون بیلهای مکانیکی صنعت آن را مورد هجوم قرار داده اند.
هر چند فاصله محل تخریب تا بتیه در خط مستقیم کمتر از 200 متر است و هنوز این منطقه مورد هجوم آهن قرار نگرفته ولی بیم آن است که این زیبای خاموش در آینده‌ای نزدیک مورد هجوم قرار گیرد.
این منطقه 3 کیلومتری کلات- منطقه دلوار - که جز آخرین روستاهای آن منطقه نیز هست قرار دارد و علی رغم خشکسالی سال جاری چشم های هر بیننده ای را نوازش می دهد.

مسولین محترم محیط زیست و منابع طبیعی کجا هستند؟

موضوعات مرتبط: ()

برچسب‌ها: بتیه (betieh) , روستای کلات , 40 کلاغ
[ دوشنبه ٢ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٦:۳٦ ‎ب.ظ ] [ کلات ]

.: Weblog Themes By kalat :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت معرفی روستای کلات طراحی شده است. نام این روستا در زبان فارسی به صورت Kalat نوشته و خوانده می شود ولی در بین افرادی که به لهجه دشتیاتی تکلم دارند به دلیل تبدیل تمام حروف فتحه دار به کسره به صورت Kelat خوانده می شود.
امکانات وب

دانلود سینه زنی بوشهری روستای کلات (تصویری)

متن نوحه و واحد بوشهری

شروه
در اين وبلاگ
در كل اينترنت

RSS Feed