نويسندگان

شیعه نیوز نوشت:

در سالروز تخریب قبرستان بقیع و شکستن قلب هزاران عاشق اهل بیت(علیهم السلام) بار دیگر این واقعه هولناک تکرار و عرش الهی به لرزه در آمد . قلب جهان اسلام به ویژه تشیع بار دیگر توسط خنجر مسلمان نماهای وهابی پاره پاره شد و معروف ترین امام زاده شمال آفریقا و بزرگ ترین محل تجمع محبین اهل بیت(علیهم السلام) در کشور لیبی با خاک ، یکسان گردید. این فاجعه به این جا ختم نشد و وهابی ها، مزار این امام زاده شریف را تخریب و عمل قبیح نبش قبر، جسارت های بسیاری روا داشتند .

حرم «عبدالسلام الاسمر» امام زاده مظلوم از نوادگان کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(علیه السلام) به عنوان بزرگ ترین قطب زیارتی شیعیان در کشور لیبی و شمال آفریقا به حساب می آمد. در این حادثه عظیم سی نفر از شیعیان لیبی به شهادت رسیده، تعداد 212 نفر نیز مجروح و  به بیمارستان منتقل شده اند، خبرها حاکی از وخیم بودن حال تعداد زیادی از این مجروحان است .

در سال های اخیر مفتی های وهابی بارها فتوای  تخریب این امام زاده شریف را صادر کرده بودند؛ ولی به دلیل مخالفت های مردمی و دفاع آنان از حریم امام زاده، تروریست ها موفق نشدند. آن ها این بار با سوء استفاده وهابی ها از اوضاع نابسمان و آشفته ی این روزهای لیبی ، توانستند این جسارت عظیم را در برابر چشم مردم جهان انجام دهند و چنین واقعه هولناکی را رقم بزنند .

حرم امام زاده عبد السلام الاسمر مربوط به 800 سال پیش است و یکی از اماکن تاریخی شیعه نیز محسوب می شود که در شهر «زلیتن»(160 کیلومتری طرابلس) است.

در جوار این حرم شریف کتاب خانه بسیار بزرگی از کتب شیعی و اسناد تاریخی هزاران ساله نگهداری می شد که بعد از تخریب حرم، این کتاب خانه تخلیه و به آتش کشیده شده است.

وهابی ها به شدت در حال زدودن تاریخ شیعه و حذف نام آنها از اسناد و کتب تاریخی و خطی موجود در لیبی هستند . زمانی که طالبان در چند سال قبل مجسمه های بزرگ بودا را تخریب کردند، چنان بلوایی در دنیا برپا شد که گویی به یکی از پیامبران الهی جسارت شده است. کشورهای مختلف تخریب مجسمه های بودا را محکوم کردند و در کشور های بودایی مردم به خیابان ها ریختند؛ ولی در سالروز تخریب قبور چهار امام معصوم، به یکی از امام زادگان مطهر شیعه جسارت می شود و صدایی هم از مدعیان جهانی در نمی آید.

444


موضوعات مرتبط: ()

برچسب‌ها: حتک حرمت به امام حسن مجتبی , حتک حرمت وهابیت , حتک حرمت وحابیون , وهابیون
[ پنجشنبه ۱ مهر ۱۳۸٩ ] [ ٤:۳۸ ‎ق.ظ ] [ کلات ]

.: Weblog Themes By kalat :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت معرفی روستای کلات طراحی شده است. نام این روستا در زبان فارسی به صورت Kalat نوشته و خوانده می شود ولی در بین افرادی که به لهجه دشتیاتی تکلم دارند به دلیل تبدیل تمام حروف فتحه دار به کسره به صورت Kelat خوانده می شود.
امکانات وب

دانلود سینه زنی بوشهری روستای کلات (تصویری)

متن نوحه و واحد بوشهری

شروه
در اين وبلاگ
در كل اينترنت

RSS Feed