نويسندگان

شهادت حضرت رقیه (س)

 

 

می خواهم چند جمله ای از عمه سه ساله اهل بیت قلم برنم  در حد توان کم توان خود ، باشد که دست ما بینوایان را در این تاریکی دنیا بگیرند و به سرمنزل دوست برساند .

رقیه جان تاب فراقت چنان سنگین بود که عمه ات خاک بر سر می ریخت و ندبه سر می داد و ناله کنان تا سحر نوای یا فاطمتا یا علیا ، یا محمدا سر می داد.

رقیه جان نگفتی با پروازت دل زینب را با خود میبری چون یادگار شهید به خون غلطان دشت نینوا بودی و تمثال ماهت چه زهرا ی پهلو شکسته در شب می درخشید.

رقیه جان ندیدی وقتی که بر روی پای داداش علی جان دادی ، برادر علی چه دردی کشید دردی شاید سنگین تر از دیدن  حلقوم پاره پاره شده ی پدرت.

رقیه جان نگفتی رباب دیگر تاب  فراق تو را ندارد چون داداش علی کوچکت بر دستان بابا حسینت پرپر شد و چشم و دلش به یادگار سه ساله حسین بود.

رقیه جان آن شب که پدر را مهمان خرابه ها کردی پس از رفتنت ندیدی ، گیسوی خواهر سکینه ات  از شدت ناله افغانت، آن ملعونان می کشیدند و صورت های کبودی که آماج حملات تازیانه و سیلی این حرامزادگان قرار می گرفت.  ولی خواهر کوچکت مثل یک شیر زن که از مادرش فاطمه این دلاوری را به یادمان داشت از تو دفاع کرد و آماج تازیانه قرار گرفت.

رقیه جان می دانم که الان در کنار جد بزرگوارت آرام گرفته ای و در آغوش بی بی فاطمه زهرا سر به پهلوی شکسته می سایی ، شاید گاهی  در آغوش اکبر و یا شاید روی شانه های چون سرو عمویت عباس و یا شاید روی دستان بابای مظلومت حسین ویا شاید در کنار همبازی بچگیت عبدالله پسر عمویت باشی ، سلام عمه ات را نثار کن و دستان کوچکت که یارست بلند شدن نداشتند را به سمت آسمان گیر و بگو خدا جانم عمه ام زینب دیگر توان جدایی از بابا حسینم را بیش از این ندارد

اللهم العن قاتلیک یا رقیه

 


موضوعات مرتبط: ()

برچسب‌ها: شهادت حضرت رقیه , غمنامه شهادت حضرت رقیه , شعر شهادت حضرت رقیه , خرابه های شام
[ سه‌شنبه ٢۸ آذر ۱۳٩۱ ] [ ٩:۳۳ ‎ب.ظ ] [ کلات ]

.: Weblog Themes By kalat :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت معرفی روستای کلات طراحی شده است. نام این روستا در زبان فارسی به صورت Kalat نوشته و خوانده می شود ولی در بین افرادی که به لهجه دشتیاتی تکلم دارند به دلیل تبدیل تمام حروف فتحه دار به کسره به صورت Kelat خوانده می شود.
امکانات وب

دانلود سینه زنی بوشهری روستای کلات (تصویری)

متن نوحه و واحد بوشهری

شروه
در اين وبلاگ
در كل اينترنت

RSS Feed