نويسندگان

 

سال‏هاست که آسمان، کوچ غریبشان را بر شانه‌‏هایمان، پرنده می‏‌تکاند و آفتاب، مسیر چشمانشان را با انگشت نشان می‏ دهد و می‏ گرید. سال‏هاست که رفته ‏اند و بادها، بوی پیراهنشان را بر خاکریزهای بسیار، مویه می‏ کنند. آنان انعکاس روشن خورشید در رودخانه‏ های سرخ حماسه ‏اند. دلشان، دریا می‏ نوشت و نگاهشان، توفان می‏ سرود.

برخاستند؛ آن هنگام که نفس‏های سرما، پنجره ‏ها را سیاه کرده بود و شهر، می ‏رفت که در اضطراب ثانیه ‏های تجاوز، کمر خم کند. برخاستند و با قدم‏های استوارشان در رگهای وطن، خون زندگی جاری شد. پلاک بر گردن و چفیه بر شانه، جاده‏ های صلابت را پشت سر گذاشتند و خاک را لبخند کاشتند. پا در رکاب ستاره و باران ، آسمان عشق را تا دورترین‏ ها درنوردیدند و اینک ، ما مانده‏ ایم و این خاک مردابی.

ما مانده‏ ایم و تکثیر بی‏ وقفه ابرهای خاکستری. رفته‏ اند و باران‏ها را با خود برده‏ اند و فصل‏هایمان ، بی‏ جوانه و آفتاب مانده‏ اند.کوچه‏ های شهر را که ورق می‏ زنم ، نامشان را بر پیشانی افتخار این سرزمین، درخشان می‏ یابم. تقویم‏ ها جفا کرده ‏اند، اگر تنها به چند روز برای شهیدان بسنده کنند. قلم‏ های منظوم اگر کم بگذارند، در حق خون، کوتاهی کرده‏ اند.پوتین‏ها فقط اندکی از رشادت بچه‏ها را پیش بردند. معبرها فقط مقداری باریک، برای شناخت آنان گام برداشتند. کوله‏ های همت آنان، واکنش سبزی بود در برابر خزان‏ زدگی و هجوم اتفاقِ پاییز. آنجا که آنان رفته بودند، چشم‏های ما، حرفی برای گفتن نداشت. همه حرف‏ها را با لبخند و گریه‏ ها می‏ زدند.

یاد باد آن روزگاران.


موضوعات مرتبط: ()

برچسب‌ها: هفته دفاع مقدس
[ شنبه ۱ مهر ۱۳٩۱ ] [ ٦:٠٠ ‎ب.ظ ] [ کلات ]

.: Weblog Themes By kalat :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت معرفی روستای کلات طراحی شده است. نام این روستا در زبان فارسی به صورت Kalat نوشته و خوانده می شود ولی در بین افرادی که به لهجه دشتیاتی تکلم دارند به دلیل تبدیل تمام حروف فتحه دار به کسره به صورت Kelat خوانده می شود.
امکانات وب

دانلود سینه زنی بوشهری روستای کلات (تصویری)

متن نوحه و واحد بوشهری

شروه
در اين وبلاگ
در كل اينترنت

RSS Feed