نويسندگان

این روزا اگه یه سر به کوه زده باشین  و به  بتیه  رفته  باشین  متاسفانه صحنه های خوبی رو مشاهده نمی کنیم. از اون آهن  قراضه هایی  که به نام صنعت و پیشرفت پدیده های  طبیعی  ما  را دارند   کم کم  به  یغما می برند.و صخره های  زیبایی هر چند تهی  از   سرسبزی که  آدمی  را  به وجد می آورد رو  دارن  نابود  می کنند.  یکی  از    آثار قدیمی  که  نابود شد  دره ای  زیبا به نام چرما بود  که  جای  دیدنی  و  مسیر  رفتن به  بتیه بود  و  به  جای آن جای چنگک های   این   ماشین آلات مانده است.

حال کم کم  روند  پیشرفت  آنها  به  گونه ای ا ست  کم کم  به  منطقه گردشگری بتیه نیز نزدیک می شوند و این  طبیعت  بکر در خطر تجاوز و  هجوم  این آهن آلات قرار گیرد. حال باید  مسئولان و  ریش  سفیدهای  روستاهای کلات و کری پیگیر این قضیه باشند که مبادا کوچکترین صدمه ای به  این طبیعت وارد شود.

البته باید ذکر شود برداشت  زیاد علوف و  چرانیدن  بیش از  حد  دام هم ضربه هایی به بتیه وارد کرده است که ممکن است اثرات آن در آینده ای نه چندان دور دامن بتیه را بگیرد.


موضوعات مرتبط: ()

برچسب‌ها: بتیه (betieh) , کلات , روستای کلات , بتیه متعلق به کلات
[ سه‌شنبه ۱۸ بهمن ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ ] [ کلات ]

.: Weblog Themes By kalat :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت معرفی روستای کلات طراحی شده است. نام این روستا در زبان فارسی به صورت Kalat نوشته و خوانده می شود ولی در بین افرادی که به لهجه دشتیاتی تکلم دارند به دلیل تبدیل تمام حروف فتحه دار به کسره به صورت Kelat خوانده می شود.
امکانات وب

دانلود سینه زنی بوشهری روستای کلات (تصویری)

متن نوحه و واحد بوشهری

شروه
در اين وبلاگ
در كل اينترنت

RSS Feed