نويسندگان

همانا نهضت عاشورا درس های بسیار زیادی برای نسل ما و قبل و بعد از ما داده است.که ما به اختصار به برخی از این درس های بی پایان می پردازیم

درس ظلم ستیزی

امام حسین علیه السلام در کمال صراحت فرمود: اسلام دینى است که به هیچ مؤ منى (حتی نفرموده به امام ) اجازه نمى دهد که در مقابل ظلم ، ستم ، مفاسد و گناه بى تفاوت بماند.

 


پیوند انسانهای مومن با امام حسین(ع):

ما چرا امروز فدایى حسین هستیم ؟ چون آنچه را پیغمبر فرمود که : حسین منى و انا من حسین همه ما در خودمان احساس مى کنیم ؛ یعنى حسین را از خود و خود را از حسین جدانمى بینیم . ما حسین را به صورت یک فرد که منظورش انجام تقاضاهاى شخصى خود است نمى بینیم . ما او را یک روح کلى مى بینیم که قبل از وقت در فکر ما بوده ، پس او از ما است و ما از او هستیم ، او از بشریت است و بشریت از اوست ، او با روح ما و سرنوشت ما آمیخته است . ما از او و او از ما است.

نور خاموش ناشدنی امام حسین(ع)

با تاریخچه حسین ، با نام حسین ، با مرثیه حسین ، دیدند عجب ! قبر حسین هم مصیبتی براى ما شده است ، تصمیم گرفتند که قبرش را از بین ببرند، قبرش را خراب کردند،تمام آثار آن را محو کردند، پستى و بلندى هاى زمین را یکسان کردند، به محل قبر ،آب انداختند، به طورى که احدى در آن سرزمین نفهمد که قبر حسین در کدام نقطه بوده است اما مگر شد؟ حتى روى آوردن مردم به آن بیشتر هم شد.


موضوعات مرتبط: ()

برچسب‌ها: عاشورا , ماه محرم
[ چهارشنبه ٩ آذر ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٢٩ ‎ق.ظ ] [ کلات ]

.: Weblog Themes By kalat :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت معرفی روستای کلات طراحی شده است. نام این روستا در زبان فارسی به صورت Kalat نوشته و خوانده می شود ولی در بین افرادی که به لهجه دشتیاتی تکلم دارند به دلیل تبدیل تمام حروف فتحه دار به کسره به صورت Kelat خوانده می شود.
امکانات وب

دانلود سینه زنی بوشهری روستای کلات (تصویری)

متن نوحه و واحد بوشهری

شروه
در اين وبلاگ
در كل اينترنت

RSS Feed