نويسندگان

گردآوری فرهنگ و تاریخ هر منطقه ای همیشه دغدغه محققین و پژوهشگران وفادار آن منطقه بوده است که می تواند در قالب محمل های اطلاعاتی متنوع منتشر شود و در واقع حافظه تاریخی آن منطقه به حساب آیند. دو کتابی که به گردآوری فرهنگ و تاریخ شهرستان تنگستان پرداخته اند نمونه هایی عالی از این دسته پژوهش ها هستند که جای تقدیر ویژه دارد. 

کتاب اول تحت عنوان «مطالعاتی در باب تنگستان» است که در 5 جلد به تنگستان و تنگستان شناسی می پردازد که توسط سید قاسم یاحسینی به تحریر درآمده است.

کتاب دوم نیز «فرهنگ، ادب و گویش تنگسیری» است. این کتاب توسط حسین زنده بودی نوشته شده است. این کتاب شامل چهار بخش است که در بخش نخست، تاریخ و جغرافیای تنگستان و ویژگی‌های جمعیت و نیروی انسانی معرفی شده است. بخش دوم مشتمل است بر فرهنگ عامه‌ی تنگستان و بخش سوم به ادبیات عامه‌ی تنگستان اختصاص دارد، بخش چهارم مربوط به گویش تنگستان است که در آن اصطلاحات و لغات این گویش بررسی شده است. گفتنی است عبارات و جملات تنگستانی با آوانگاری لاتین و ترجمه‌ی فارسی به چاپ رسیده است

 

 

فرهنگ و تاریخ شهرستان تنگستان استان بوشهر


موضوعات مرتبط: ()

برچسب‌ها: معرفی کتاب , نویسندگان و شعرای بوشهر
[ شنبه ٢٠ شهریور ۱۳٩٥ ] [ ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ ] [ کلات ]

.: Weblog Themes By kalat :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت معرفی روستای کلات طراحی شده است. نام این روستا در زبان فارسی به صورت Kalat نوشته و خوانده می شود ولی در بین افرادی که به لهجه دشتیاتی تکلم دارند به دلیل تبدیل تمام حروف فتحه دار به کسره به صورت Kelat خوانده می شود.
امکانات وب

دانلود سینه زنی بوشهری روستای کلات (تصویری)

متن نوحه و واحد بوشهری

شروه
در اين وبلاگ
در كل اينترنت

RSS Feed