نويسندگان

مدیرکل پیش‌بینی هواشناسی گفت: روز عرفه آسمان ۹۰ درصد از استان‌های کشور بارانی است، بنابراین توصیه می‌شود مردم در مکان‌های مسقف دعای عرفه را برگزار کنند.عبدالرضا امیدوار شهری در گفت‌وگو با فارس خصوص وضعیت هوای کشور در روز یکشنبه ۱۱ آبان مصادف با روز عرفه اظهار داشت: وضعیت هوای ۹۰ درصد از استان‌های کشور در روز عرفه ابری همراه با وزش باد و باران پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین هوای تهران در روز عرفه نیمه ابری به تدریج ابری با بارش باران و وزش باد همراه است.

امیدوار شهری در خصوص وضعیت هوای سایر استان‌های کشور در روز عرفه گفت: آسمان استان آذربایجان شرقی و غربی در روز عرفه نیمه ابری تا ابری گاهی با بارش برف و باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. همچنین در استان اردبیل نیز رگبار برف و باران و وزش باد خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی هواشناسی عنوان کرد: در استان اصفهان آسمانی نیمه ابری به تدریج ابری با بارش پراکنده و وزش باد داریم، ضمن اینکه آسمان استان البرز نیمه ابری به تدریج ابری با بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

امیدوار شهری بیان کرد: آسمان استان‌های لرستان، کرمانشاه، ایلام و همدان ابری با بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود ضمن اینکه در استان بوشهر آسمانی نیمه‌ ابری گاهی ابری با رگبار و رعد و برق و وزش باد داریم.

وی گفت: در استان چهارمحال و بختیاری آسمانی نیمه ابری گاهی ابری بارش باران و برف داریم همچنین آسمان استان خراسان شمالی نیمه ابری گاهی ابری با بارش پراکنده برف و باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی هواشناسی تاکید کرد: آسمان استان خراسان رضوی در روز عرفه کمی ابری در اواخر وقت نیمه ابری همراه با وزش باد و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود؛ در استان خراسان جنوبی نیز آسمان کمی ابری در اواخر وقت نیمه ابری همراه با وزش باد و بارش پراکنده است.

امیدوار شهری اظهار داشت: طی روز یکشنبه مصادف با روز عرفه در استان خراسان آسمانی ابری در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد در اواخر وقت باد شدید داریم ضمن اینکه آسمان استان زنجان نیمه ابری تا ابری با بارش و برف و باران و گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: آسمان استان سمنان کمی ابری به تدریج با افزایش ابر و بارش پراکنده و در ارتفاعات با بارش برف همراه است، ضمن اینکه در استان سیستان و بلوچستان آسمان کمی ابری و در شهرهای جنوبی با افزایش ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

امیدوار شهری گفت: در استان فارس آسمان کمی ابری در شهرهای غربی با افزایش ابر، رگبار باران و وزش باد همراه است؛ آسمان استان قزوین نیمه ابری به تدریج ابری با بارش برف و باران و گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی هواشناسی افزود: آسمان استان قم نیمه ابری گاهی با رگبار باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در استان کردستان آسمانی ابری با رگبار برف و باران و وزش باد داریم.

امیدوار شهری تصریح کرد: در استان کرمان آسمانی صاف در شهرهای جنوبی افزایش ابر داریم و آسمان استان کهگیلویه و بویر احمد نیمه ابری گاهی ابری با بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

وی عنوان کرد:‌ آسمان استان گلستان نیمه ابری به تدریج ابری با بارش باران و وزش باد همراه است و در استان گیلان آسمانی ابری با رگبار باران و وزش باد در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

امیدوار شهری گفت: آسمان استان مازندران ابری با رگبار باران و وزش باد و در ارتفاعات برف و آسمان استان مرکزی نیمه ابری تا ابری با بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود. همچنین در استان هرمزگان آسمان کمی ابری گاهی نیمه ابری و وزش باد داریم.

مدیرکل پیش‌بینی هواشناسی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین آسمان استان یزد در روز عرفه کمی ابری به تدریج با افزایش ابر و بارش باران و وزش باد همراه است بنابراین به مردم توصیه می‌شود تا در روز عرفه دعای عرفه را در جای مسقف به جا آورند.


موضوعات مرتبط: ()

برچسب‌ها: اجتماعی
[ یکشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ ] [ کلات ]

.: Weblog Themes By kalat :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ جهت معرفی روستای کلات طراحی شده است. نام این روستا در زبان فارسی به صورت Kalat نوشته و خوانده می شود ولی در بین افرادی که به لهجه دشتیاتی تکلم دارند به دلیل تبدیل تمام حروف فتحه دار به کسره به صورت Kelat خوانده می شود.
امکانات وب

دانلود سینه زنی بوشهری روستای کلات (تصویری)

متن نوحه و واحد بوشهری

شروه
در اين وبلاگ
در كل اينترنت

RSS Feed